انتشارات شبستان متعلق به موسسه مطالعاتی شیخ بهایی

انتشارات موسسه پژوهشی شیخ بهایی با نام نشر شبستان در سال 1392 مجوز خود را از وزارت ارشاد  به شماره 11491 دریافت کرده است. انتشارات شبستان پس از همکاری در نشر چندین کتاب، از سال 1401 اقدام به انتشار کتاب بطور مستقل نموده است. این انتشارات علاوه بر انتشار کتاب اعضای موسسه آماده انتشار کتاب های تالیفی برآمده از پژوهش دانشگاهیان عزیز می باشد.

عنوان کتاب: 

کتاب تولید صنعتی ساختمان انتشار 1401

درباره کتاب: 

اهدف از نگارش کتاب روش‌های تولید صنعتی ساختمان ارائه روش های تولید صنعتی ساختمان­ ها است. برای این منظور علاوه بر بیان اهداف و رویکردهای صنعتی ­سازی، روش­های اجرای صنعتی ساختمان­های فولادی و بتن مسلح تشریح شده است. این کتاب مشتمل بر چهار فصل است و به عنوان راهنمایی برای تولید صنعتی ساختمان­ها قابل استفاده می­باشد.

تولید صنعتی ساختمان

عنوان کتاب: 

کتاب پژوهشی در داستان کوههای البرز؛ از مهرپرستی تا تهران امروز، انتشار 1402

درباره کتاب: 

این کتاب برآمده از سه پژوهش مستقل است که که بین سالهای 1395 تا 1400 توسط نگارنده انجام شده است. نخستین پژوهش تز دکتری با عنوان رویکرد منظرین در رابطه کوه و شهر است که توسط ایشان در دانشگاه ژنو  انجام شده است. دومین پژوهش با عنوان هوش محیط زیستی؛ رویکرد کل نگر رابطه انسان و محیط و  سومین  پژوهش با عنوان چارتاقی، تداوم تقدس کوه در آیین‌ها، معماری و منظر ایران که توسط ایشان انجام شده است. مساله اصلی این مطالعه، نبود رابطه قوی میان تهران امروز و کوههای البرز است. این مطالعه با هدف بررسی مساله، دو سوال اصلی را در دستور کار خود قرار داد

داستان کوههای البرز